Yapıştırıcı Çözümleri

Sefox Yapıştırıcı Çözümleri


Tüm ürünlerimizde çevreyi ve doğayı düşünüyoruz.

Dünyada 60 ülkeye yapıştırıcı çözümlerimizi müşterilerimizle buluşturuyoruz.

Ürünlerimiz Çevreye Ve Doğaya Zararsızdır.

 

Yapıştırıcı Uygulama Yöntemleri

 

Uygulama Alanları


SEFOX;
Mobilya Sanayi, Ev Mobilyaları Sanayisinde süngeri süngere, süngeri tahtaya, süngeri kumaşa, süngeri metale, süngeri plastiğe, ve kumaşı kumaşa yapıştırmakta kullanılır. 

İşçi güvenliği ve sağlığı için çalışma ortamının düzgün olarak havalandırılması gerekir.

 

Uygulama Yöntemi


SEFOX
sprey tabanca ile (2,0 mm) tek yüzeye 3-6 bar hava basıncı ile ince şerit olarak uygulanır. Uygulamadan sonra kısa bir süre solventin uçmasını bekleyiniz. Bu bekleme süresi oda sıcaklığına ve koşullarına bağlıdır. SEFOX  3 dakika içinde birleştirilmeyi önermektedir.

 

Yüzeyleri Hazırlama


Doğru yapıştırıcıyı bulduktan sonra, diğer önemli olayda yüzeyleri doğru şekilde hazırlamaktır. Çoğu zaman yüzeyleri kirli, yağlı, tozlu, tepki verebilecek etmenlerle kaplıdır. Yüzeyde var olan tüm bu maddeler mikroskobik dahi olsa yapıştırıcının tutuşunu etkilemektedir. Aslında yüzeylerin yeterince hazırlanmaması, birleştirmenin başarısız olmasının birinci nedenidir.

Bu problemlerden kaçınmak için uygulama yüzeyinin temiz olmasına dikkat etmeliyiz.

 

Yapıştırıcıyı Uygulama

 

Yapıştırıcıyı Uygulama


Yüzeyin temizlenmesinden sonra gelen aşama yapıştırıcıyı yüzeye düzgün uygulamaktır. Yapıştırıcının uygulanması en iyi sonucu alabilmek için oldukça önemlidir. SEFOX yapıştırıcıları solventbazlıdır, tek yüzey veya çift yüzey kullanılabilir.  Tüm solventbazlı yapıştırıcılar 45 derece açıyla ve yüzeyden 30 cm uzaktan uygulamak gerekmektedir. 

Yapıştırıcı tüm yüzey boyunca uygulanmalıdır. (örneğin süngeri süngere veya süngeri keçeye yapıştıracaksak birleştirme hizası boyunca yapıştırıcıyı uygulamalıyız. Ayrıca eşit şekilde püskürtmek en iyi ve en güçlü sonucu verecektir)

 

Yapıştırıcı Nasıl Muhafaza Edilmelidir?


SEFOX
yapıştırıcınızı serin ve kuru bir yerde, direk güneş ışığına maruz kalmadan oda sıcaklığında muhafaza edilmelidir. SEFOX'un raf ömrü 12 aydır.

 

0